Parafia pw. MB Królowej Polski w Łętowem

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Wielkiego Postu

18 II 2018
1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Wielkiego Postu. Czas wielkiego Postu ma nas przygotować do Świąt Wielkanocy czyli Paschy Chrystusa. Wejdźmy w niego z gorliwą modlitwą, postem, jałmużną i konkretnym postanowieniem. Niech wyrazem przeżywania Wielkiego Postu będzie nasz liczny udział w nabożeństwach pasyjnych. Dlatego zapraszamy na Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 14.15, Drogę Krzyżową w niedziele po Sumie i w piątek o godzinie 17.00 i 19.00.
2. W środę Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej o godzinie 17.00.
3. W piątek nabożeństwem Drogi Krzyżowej rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Potem Msza święta i konferencja.
4. Tak jak w poprzednich latach bardzo proszę o ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. W tym roku o zebranie ofiar w najbliższym tygodniu na poszczególnych osiedlach prosimy Panie (…). Lista jest również na tablicy ogłoszeń.
5. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby piątek, 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, pragniemy włączyć się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. Zachęcam Was wszystkich do modlitwy i postu w tym dniu we wskazanych przez Ojca Świętego intencjach.
6. W przyszłą II Niedzielę Wielkiego Postu, 25 lutego, będziemy przeżywać Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W całym Kościele tym dniu zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
7. Zachęcamy do nabycia publikacji „Gorzkich Żali” autorstwa pana Michała Niemca.
8. Polecamy "Gościa Niedzielnego" i "Małego Gościa Niedzielnego".
Wszystkim parafianom i gościom
życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodniu.Poprzednie Ogłoszenia Parafialne

OSTATNIA AKTUALIZACJA: 18 lutego 2018, godz. 12:20

Baner_LaSalette (280x76px) Credo św. Faustyny - ks. Józef Pochwat SPRAWIEDLIWOŚĆ I MIŁOSIERDZIE. STUDIUM «KAZAŃ DO LUDU» ŚW. CEZAREGO Z ARLES - KS. JÓZEF POCHWAT MS