Parafia pw. MB Królowej Polski w Łętowem

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX Niedziela Zwykła

12 VIII 2018
1. Liturgia dzisiejszej niedzieli ukazuje Jezusa zatroskanego o pokarm dla ludzkiego ducha i ciała. Zaprasza do stołu, przy którym chce nas nasycić słowem i Eucharystią. Aby nas nakarmić i dodać sił w drodze do Bożego Królestwa, sam zechciał być z nami, a dzięki Komunii świętej także w nas.
2. W miesiącu sierpniu postarajmy się zachować wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych i ofiarujmy to w intencji wszystkich pielgrzymujących na Jasną Górę, naszych rodzin, a także w intencji Ojczyzny, w 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości.
3. W środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w kaplicy na Niedojadach. Uroczysta Msza święta o godzinie 11.00. Msze święte w tym dniu w kościele parafialnym o godzinie 7.00 i 9.00. Prosimy jak zwykle mieszkańców Osiedli Niedojady i Michory o przygotowanie kaplicy i obejścia. W tym dniu na każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów i ziół. Wspominamy też „Cud na Wisłą”, zwycięstwo Polaków nad bolszewikami chroniące całą Europę przed zalewem komunizmu. Modlimy się za żołnierzy Wojska Polskiego w dniu ich święta.4. W tym tygodniu w liturgii:

* w w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
* we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, męczennika
* w piątek święto św. Jacka, prezbitera, patrona naszej archidiecezji
5. Polecamy „Gościa Niedzielnego” i miesięcznik „WPiS”.
Wszystkim gościom i parafianom życzymy miłych wakacji i urlopów,
a rolnikom dobrej pogody i obfitych plonów.Poprzednie Ogłoszenia Parafialne

OSTATNIA AKTUALIZACJA: 12 sierpnia 2018, godz. 22:15

Baner_LaSalette (280x76px) Credo św. Faustyny - ks. Józef Pochwat SPRAWIEDLIWOŚĆ I MIŁOSIERDZIE. STUDIUM «KAZAŃ DO LUDU» ŚW. CEZAREGO Z ARLES - KS. JÓZEF POCHWAT MS