Parafia pw. MB Królowej Polski w Łętowem

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła

14 X 2018
1. W każdej Eucharystii otwiera się przed nami skarbiec mądrości, z którego Bóg chce nam hojnie udzielać. Warto więc wyrazić pragnienie bycia mądrymi, abyśmy rozumieli to, co jest istotą naszego życia.
2. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Wspominamy św. Jana Pawła II i dziękujemy Bogu za Jego Pontyfikat w 40-tą rocznicę wyboru. Jako żywy pomnik została powołana Fundacja Jego imienia wspierająca w edukacji ubogą młodzież. Zechciejmy uczestniczyć w tym dziele składając ofiarę do puszek.
3. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 8.30, aby wspólnie wypraszać Boże błogosławieństwo dla rodzin i całej parafii. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża III.
4. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie grupy biblijno – liturgicznej.
5. W przyszły poniedziałek 22 października liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową i odpust w krakowskich Łagiewnikach. Ksiądz Arcybiskup zaprasza nasz dekanat i parafię na Mszę świętą o godzinie 8.00. Organizujemy wyjazd i bardzo prosimy zapisywać się jeszcze tylko do środy.
6. Dzisiaj Pan Bóg daje nam piękną pogodę, ale w związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym, bardzo prosimy tak jak to jest w zwyczaju w naszej parafii o ofiary na ogrzewanie kościoła.
7. Aby przygotować się do nabożeństw wypominkowych można już składać kartki z nazwiskami i imionami naszych drogich zmarłych. Bardzo prosimy o wyraźne pismo, a na kartce zaznaczyć osiedle, z którego rodzina składa kartkę, oraz czy są to wypominki roczne lub listopadowe. Prosimy też nie zwlekać z przekazaniem wypominków abyśmy mogli sporządzić listy zmarłych na nabożeństwa listopadowe. Kartki wypominkowe są na stoliku pod chórem.
8. W następną niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Misje prowadzone przez Misjonarzy Saletynów, a przez cały tydzień będziemy się modlić w intencji misjonarzy i ich dzieł misyjnych.
9. W tym tygodniu w Liturgii:

* W poniedziałek św. Teresy, dziewicy i Doktora Kościoła
* We wtorek św. Jadwigi Śląskiej
* W środę św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika
* W czwartek Święto św. Łukasza Apostoła i Ewangelisty
* W sobotę Uroczystość św. Jana Kantego, patrona Archidiecezji i miasta Krakowa
10. Polecamy „Gościa Niedzielnego”.Poprzednie Ogłoszenia Parafialne

OSTATNIA AKTUALIZACJA: 16 października 2018, godz. 17:00

Baner_LaSalette (280x76px) Credo św. Faustyny - ks. Józef Pochwat SPRAWIEDLIWOŚĆ I MIŁOSIERDZIE. STUDIUM «KAZAŃ DO LUDU» ŚW. CEZAREGO Z ARLES - KS. JÓZEF POCHWAT MS